Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


історія Вінницької області, історія Вінниці

історія Вінницької області, історія Вінниці

Історія становлення та формування багатьох областей України зазвичай має дуже багато спільних рис. Така тенденція є наслідком тих глобальних подій, які час від часу відбувалися на території нашої країни, та є закономірною. Тим не менш, звичайно що у кожної області є свої особливості, герої, історичні факти та інші атрибути, що характеризують саме її.

Зокрема, якщо говорити про історію Вінницької області, історію Вінниці - в першу чергу варто відмітити, що цей край дійсно має свої особливості. Серед всього іншого, та ще перед початком історичного огляду даного регіону, хочеться виокремити героїчний народ Вінницького краю, який свого часу з мужністю відстоював власну землю від фашистської навали, і після неї за короткий проміжок часу зміг відновити майже всю промисловість, що існувала до Другої Світової Війни.

Отож, в силу свого географічного розташування (мається на увазі відносна близькість до центральної України), а також історичних подій відповідного періоду, Вінницька область була утворена ще до того, як на нашу землю напали фашистські окупанти, а саме – в 1932 році, 27 лютого. На момент утворення, вона була дещо більшою, ніж є в наш час, оскільки за всі роки СРСР, її територія та адміністративно-територіальний устрій змінювалися близько десятка разів.

Як і в будь якій іншій області України, однією з найбільш важливих сторінок історії краю за часів СРСР, стали події пов’язані з Великою Вітчизняною Війною. Так, Вінницька область стала однією з перших, що були окуповані німецькими загарбниками (десь в середині 1941 року). Тим не менш, це ні в якому разі не означає, що всі жителі краю опустили руки в боротьбі проти загарбників, і аж ніяк не применшує подвиги тих людей, які незважаючи ні на що продовжували боротися з нацистами.

З самого початку, і аж до 20 березня 1944 року, по всій території Вінниччини діяли організовані партизанські загони, які час від часу нападали на фашистів, влаштовували диверсії, та перешкоджали діям нацистів. Саме завдяки такій діяльності тільки в обласному центрі – місті Вінниця, в результаті було відзначено близько 137 героїв Радянського Союзу. Зважаючи на численні руйнування, які заподіяли німецькі окупанти, після війни Вінницька область зустрілася з серйозними проблемами по відновленню всіх інфраструктур краю. Тим не менш, уже через три роки (в 1948 році) вінничани змогли майже повністю відновити економіку краю до передвоєнного рівня. Такий показник можна вважати зразково-показовим, оскільки в інших областях цей період зазвичай тривав довше.

З іншого боку, такі швидкі темпи можуть бути пов’язані зі специфікою даного регіону. Зокрема, мова йде про те, що більша частина краю на той час була задіяна в сфері сільського господарства. Відповідно, тут практично не було якихось промислових гігантів, роботу яких треба було би довго відновлювати.

Навіть після тотального курсу СРСР на розвиток металургійної, машинобудівної та інших сфер важкої промисловості, Вінницька область залишалася найбільш відомою своєю агропромисловою сферою. Так, хоч керівництво країни і спонукало до розвитку на Вінниччині тієї ж електронної, та радіотехнічної промисловості, майже увесь Союз знав Вінницьку область як основне джерело цукрових буряків, та іншої сільськогосподарської продукції.

Більше того, майже всі великі підприємства на території Вінниччини за часів СРСР були створені для підтримки, та ефективного функціонування саме агропромислового комплексу краю. Мабуть, саме таке спрямування розвитку області, створило чудові умови для того, аби її колорит залишився на довгі роки, і не був «похований під важкою промисловістю» СРСР.
Відповідно, Вінниччина часів СРСР стала домівкою для багатьох людей, які зрештою прославились на весь Радянський Союз. Такими людьми стали Анатолій Григорович Лисенко (відомий радянський телеведучий), Петро Порошенко (український бізнесмен та політик), Михайло Опанасович Стельмах (письменник, драматург), Анатолій Кашпіровський (психотерапевт відомий своїми сеансами гіпнозу), та багато інших.

Таким чином, всі події, а також люди, що пов’язані з Вінницької областю, кажуть про певну унікальність, та неповторність даного краю, на теренах історії часів СРСР. Зрештою саме це і має бути важливим для кожного жителя Вінниччини, який має пишатися власним краєм, та берегти його незабутність, та історію!