Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Байківка

Байківка - село, центр сільської Ради, розташоване по обох берегах річки Постолової, притоки Південного Бугу, за 9 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Холоневська. Населення - 843 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Грушківці.
Центральна садиба колгоспу «Дружба» міститься в Байківці. За господарством закріплено 3370 га землі, у т. ч. 2238 га орної. Його напрям - вирощування зернових і технічних культур, виробництво м'яса й молока. З допоміжних підприємств е 2 млини, майстерня.
Працюють початкова школа, будинок культури, кіностаціонар, 2 бібліотеки, медпункт, дитячі ясла.
Є в селі 32 комуністи, комсомольців - 32. Комсомольська організація заснована у 1927 році.
В писемних джерелах вперше село згадується за 1704 рік. 1886 року тут сталися селянські заворушення. За першої російської буржуазно- демократичної революції в Байківку проникає соціал-демократична література. 1905-1906 pp. тут відбулися селянські страйки, організатором їх був А. Томчик.
1919 року в селі найбідніші селяни об'єднались в комуну, одну з перших на Вінниччині.
Під час Великої Вітчизняної війни в Байківці діяли підпільні групи на чолі з колишнім головою колгоспу А. С. Мечківським.
Уродженець села підполковник С. В. Антонюк за мужність і відвагу при форсуванні Одера удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу.

Байківка