Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Митки

Митки - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км від районного центру, на вододілі річок Немії, Мурафи і Мурашки, поряд з залізничною станцією Митки. Населення - 1164 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Киянівка.
В Митках розташована центральна садиба колгоспу ім. Калініна. За господарством закріплено 2661 га землі, У т. ч. 1798 га орної. У 1930 році в селі заснували артіль художньої вишивки (нині цех Вінницької фабрики художніх виробів ім. Шевченка). Продукція митківських вишивальниць надходить у різні місця СРСР та зарубіжні країни, кращі вишивки експонувались на Всесвітній виставці 1969 року в Монреалі.
6 середня школа, клуб, 2 бібліотеки, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, стадіон. Виходить багатотиражна газета «Колгоспник».
Партійна та комсомольська організації села існують з 1926 року. Нині вони обєднують 40 комуністів і 90 комсомольців.
Село вперше згадується в люстрації 1493 року під назвою Митківці.
В 90-х роках XIX ст. через село прокладено залізничну колію. 18 червня 1905 року відбувся страйк наймитів. Керував ним учитель Л. Д. Кубов (в роки громадянської війни по-звірячому вбитий білогвардійцями у місті Спаську). Страйк придушили військовою силою. Найактивнішими учасниками заворушень були брати бремій, Трохим і Григорій Костюки та С. Клебан.
Під час Великої Вітчизняної війни в Митках та сусідніх селах діяла підпільна антифашистська організація, яку очолював П. М. Кривда. Підпільників А. К. Фальберга, М. М. Загребель- ну, Т. П. Седлецьку і М. І. Гринюк окупанти розстріляли У Жмеринці.
В селі споруджено пам'ятники В. І. Леніну та М. І. Калініну.
З села вийшли П. О. Юкало – інженер-авіабудівник, лауреат Державної премії, М. О. Мосьондз - кандидат технічних наук.

Митки