Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чапаєвка

Чапаєвка (до 1946 року - Войтівка)- село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру 7 км, до залізничної станції Генріхівка - 9 км. З райцентром сполучене автодорогою. Населення -5011 чоловік.
В селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Леніна. Господарство користується 6506 га землі, в т. ч. 5035 га орної. Відділок радгоспу Вершадського цукрокомбінату обробляє 1756 га землі. Колгосп вирощує зернові й технічні культури, тут розвинуте тваринництво м'яео- молочного напрямку, а також - птахівництво. Відділок радгоспу вирощує насіння цукрових буряків. У селі є млин, олійня, столярні майстерні.
Ланковій М. М. Маринич у 1971 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, голова колгоспу І. О. Печериця та доярка А. А. Ворона нагороджені орденом Леніна. Орденом Леніна також нагороджено М. І. Якимишина, Д. Ф. Маршука, В. К. Богача, Ф. С. Коряву та О. А. Бабенка.
В селі є середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, лікарня, медпункт, пологовий будинок, антека, 3 дитячих ясел. Видається колгоспна багатотиражна газета «Ленінець». У селі працюють 94 комуністи та 170 комсомольців.
За архівними даними виникнення села належить до 1625 року.
В 1924 році було організовано ТСОЗ по вирощуванню цукрових буряків. 1925 року утворився перший колгосп «Радянський господар». 1931 року на базі початкової школи було відкрито семирічну, 1939 року - середню школи.
На фронтах Великої Вітчизняної війни та в тилу ворога билися 1119 жителів села, 778 з них нагороджено орденами та медалями.
У селі споруджено пам'ятники В. І. Леніну, В. І. Чапаєву і воїнам, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Чапаєвка