Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вила-Ярузькі

Вила-Ярузькі - село, центр сільської Ради. Лежать в долині, де зливаються річки Мурафа й Лозова, за 32 км від районного центру і залізничної станції Могилів-Подільський. Населення - 1022 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Букатинка, Коси, Світле.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС. За господарством закріплено 4116 га землі, в т. ч. 2930 га орної, близько 20 га шовковичних насаджень (колгосп розводить шовкопрядів). Господарство - багатогалузеве.
Тут є середня школа, будинок культури, бібліотека; медичний пункт. Комуністів - 48, комсомольців - 100.
Село існувало вже в XV ст. 5 липня 1848 року селяни відмовилися виконувати панщину. Цей виступ був придушений мушкетерською ротою. 1870 року селяни знову повстали, керівників було ув'язнено. Навесні 1905 року мешканці села відмовилися працювати на панському полі за мізерну плату. На приборкання їх прибув військовий загін.
1923 року в селі створена комуна. З 1931 до 1941 року в селі працював робітфак Житомирського сільськогосподарського інституту.
Під час німецько-фашистської окупації села з травня 1943 до березня 1944 року в селі діяла підпільна антифашистська група, яку очолював П. П. Козакевич.
Поблизу Вил-Ярузьких та Букатинки виявлено три поселення трипільської культури, доби пізньої бронзи, скіфське городище та могильник черняхівської культури, на якому розкопано понад 10 поховань.
Уродженець села Букатинки В. Ф. Варшко - Герой Радянського Союзу.

Вила-Ярузькі