Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Китайгород

Китайгород - село, центр сільської Ради, лежить на річці Сороці, притоці Собі, за 27 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Фронтівка. Населення - 1742 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Кам'яногірка.
У селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Ілліча. За колгоспом закріплено 2303 га землі, в т. ч. 1455 га орної. Тут займаються вирощенням зернових і технічних культур, мають розвинене тваринництво, розводять рибу. Колгосп має став з водним дзеркалом 60 га, млин, майстерні для ремонту сільськогосподарської техніки. Бригадира колгоспу М. В. Тодоровського нагороджено орденом Леніна.
Працюють середня школа, бібліотека, клуб, медпункт, аптека.
На вирішальних ділянках господарства і культури села трудиться 26 комуністів і 80 комсомольців.
У XVII-XVIII ст. Китайгород вважався містечком, у якому було 170 дворів з 1638 мешканцями. 1862 року жителі виступили проти поміщиків. Організатором заворушення був селянин Н. Чечельницький. В період буржуазно-демократичної революції 1905-1907 pp. селяни читали листівки Уманської соціал-демократичної організації.
Після поразки революції на Кам'яногірському цукровому заводі відбувала строк заслання група поляків-ревояюціонерів. Вони розгорнули серед робітників підпільну роботу, навчили їх співати «Інтернаціонал», розповсюджувати листівки РСДРП.
За часів Великої Вітчизняної війни в Кам'яногірці діяла підпільна комсомольська група. Нею керував С. А. Попик.

Китайгород