Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Поташня

Поташня - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Бершадь - 5 км. Населення - 1978 чоловік.
В селі міститься колгосп «Перемога», за яким закріплено 2315 га землі, в т. ч. орної 1725 га. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур.
У Поташні є 8-річна школа, 2 бібліотеки, будинок культури, стаціонарна кіноустановка. Відкриті дитячі ясла, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація має у своєму складі 55 комуністів, комсомольська - 64 члени ВЛКСМ.
Потапшя виникла в другій половині XVI11 ст. Назва її походить від поташного заводу, що існував до 1801 року.
1930 року в селі створено 2 колгоспи. З листопада 1941 по листопад 1943 року в селі діяла підпільна партійна група в складі 16-ти чоловік, її організаторами й керівниками були комуністи О. С. Ткачук та Я. Г. Мазур. Підпільники входили до складу партизанського загону С. Печеного, який 19 листопада 1943 року розгромив загін румунських окупантів. В той час у селі два тижні існувала Радянська влада, а над сільською Радою майорів червоний прапор. У героїчній боротьбі з фашистами загинули комуністи О. С. Ткачук, Я. Г. Мазур, Я. С. Гребенюк, партизани Т. X. Бойко та П. В. Малішевський.

Поташня