Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голубече

Голубече - село, центр сільської Ради. Віддаль до райцентру та залізничної станції Крижопіль 3 км. Населення - 1952 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Красне, Радянське, Сонячне.
Тут розташований колгосп «Третій вирішальний». За ним закріплено 4642 га землі, в т. ч. орної 3523 га. Господарство спеціалізується на виробництві свинини, вирощують зернові й технічні культури, розвинуто також
шовківництво. В селі є олійня, виноробний пункт. За успіхи у вирощуванні високих урожаїв сільськогосподарських культур та успіхи у розвитку громадського тваринництва присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці голові колгоспу К. П. Голотюку, ланковій Ф. Д. Мотель. Ордена Леніна удостоєні доярки О. Д. Онищук і Є. Є. Ярцун та ланковім. О. Борейко, О. П. Ярова. Т. П. Марцин - двічі Герой Соціалістичної Праці.
У Голубечому працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека. Видається колгоспна багатотиражна газета «Голубецький колгоспник».
Партійну організацію створено 1925 року. Зараз тут трудяться 53 комуністи й 80 комсомольців.
Село існувало вже на початку XVII ст. У 1861 році відбувся виступ селян. Весною 1907 року місцеві жителі брали участь у аграрному заворушенні, яке сталося в сусідньому селі Тернівці.
В селі працює заслужений агроном УРСР М. І. Новицька.
Тут встановлено погруддя Т. П. Марцин, споруджено пам'ятник воїнам-односельцям, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Голубече