Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нова Гребля

Нова Гребля - село, центр сільської Ради, від районного центру віддалене на 25 км і на 5 км від залізничної станції Нова Гребля. Населення - 1986 чоловік.
Місцевий колгосп ім. Леніна обробляє 2235 га землі, у т. ч. орної 1784 га. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових й технічних культур та розведення м'ясо-молочної худоби.
В селі є середня школа, училище механізації сільського господарства, клуб, кіностаціонар, З бібліотеки, дільнична лікарня.
Партійну й комсомольську організацію створено у 1922 році. Комуністів у селі-63, комсомольців - близько 200 чоловік.
Село засноване у XVII столітті.
У травні місяці 1861 року в Новій Греблі відбулося заворушення селян. У 1886 році вони самочинно захопили панські землі й зорали їх. В 1899 році в селі відкрили цукровий завод. В роки першої російської буржуазно-демократичної революції у Новій Греблі відбулися неодноразові виступи селян проти поміщика.
В роки Великої Вітчизняної війни 313 жителів села билися на фронтах проти фашистів. 115 з них нагороджені орденами й медалями Союзу PCP.
За роки Радянської Елади з села вийшло понад 200 спеціалістів, у т. ч. 52 вчителі, 37 агрономів, 32 лікарі.

Нова Гребля