Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Погоріла

Погоріла - село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру 20 км, до залізничної станції Христинівка - 25 км. Населення - 1883 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Кизими.
На території села розташований колгосп «Комунар», за яким закріплено 2238 га землі, в т. ч. орної 1881 га. Це багатогалузеве господарство. Тут вирощують озиму пшеницю, цукрові буряки. Розвинуте тваринництво
м'ясо-молочного напряму.
З 1954 року колгосп є постійним учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки, а з 1959 року - ВДНГ. Орденом Леніна нагороджені ланкова Б. М. Белко, голова колгоспу І. Т. Вихватнюк, доярка М. О. Фоменко.
Є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека. Виходить богатотиражна газета «Зоря комунізму».
Партійна організація виникла 1945 року, комсомольська - 1948. Нині тут працюють 32 комуністи й 100 комсомольців.
Перші згадки про Погорілу належать до 60-х років XVIII ст. В липні 1906 року та червні 1907 року відбулися революційні виступи погорілівських селян. 1907 року місцеві власті ув'язнили 10 організаторів виступу проти поміщика.
На околиці села знайдено скарб срібних римських монет II століття.

Погоріла