Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лука-Барська

Лука-Барська - село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Васютинці. Населення - 1150 чоловік. Через село проходить шосе. Сільраді підпорядковані села Васютинці. Горяни, Зоряне, Квітка.
У Луці-Барській розташована центральна садиба колгоспу ім. Г. І. Котовського. За господарством закріплено 4392 га землі, у т. ч. 2906 га орної. 1971 року на фермі колгоспу вступив у дію відгодівельний комплекс, розрахований на одноразове утримання 6 тис. свиней.
Працюють середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, дільнична лікарня, пологовий будинок. Виходить колгоспна багатотиражна газета «За перемогу комунізму».
Існують (з 1929 р.) партійна і комсомольська організації. Нині вони об'єднують 71 комуніста і 82 комсомольці.
Після Великої Жовтневої соціалістичної революції житель Луки-Барської І. Я. Каша добровільно вступив У Червону Армію і став бійцем 24-ї Самаро-Симбірської стрілецької Залізної дивізії. Він був командиром кінної розвідки. За героїчні подвиги в боях з білополяками І. Я. Кашу нагородили орденом Червоного Прапора, пізніше - іменним годинником та особистою зброєю.
В 1969 році в селі встановлено бюст Г. І. Котовського.
Під час Великої Вітчизняної війни 520 громадян Луки-Барської билися з ворогом на фронтах, 187 з них полягли смертю хоробрих.
Село засноване в XVI столітті.
В селі Васютинцях 1918 року діяла підпільна більшовицька організація під керівництвом Ф. Підгурського і М. Т. Абрамовського. Підпільники очолювали боротьбу селян проти австро-німецьких окупантів.

Лука-Барська