Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Северинівка

Северинівка - село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру - 18 км. Населення - 2385 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Голубівка, Коростівці, Матейкове, Слобода-Носковецька, Хатки, Чапаєвка.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, який користується 5209 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3355 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур. Розвинуто м'ясо-молочне тваринництво. Доярка В. О. Чернова нагороджена орденом Леніна. В селі працює також цегельний завод.
У Северинівці є середня школа, 5 бібліотек, стадіон, кістковотуберкульозний санаторій.
Партійна організація налічує 80 членів, комсомольська - 18.
Северинівка - одне з найстаріших поселень. В урочищі Пауза-Журавель виявлено сліди поселення доби бронзи та грродище скіфських часів. 1848 року місцеві селяни відмовилися виконувати панщину. 1905 року сільські трудівники повстали проти поміщицького гніту. У вересні 1917 року селяни разом з солдатами 2-го гвардійського корпусу розгромили поміщицький маєток.
Тут споруджено пам'ятник Т. Г. Шевченку.

Северинівка