Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кузьминці

Кузьминці - село, центр сільської Ради. Лежать поблизу Південного Бугу, за 2 км від районного центру і залізничної станції Гайсин. Населення - 1577 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Павлівка, Сокільці, Щурівці.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». За господарством закріплено 5006 га землі, в т. ч. 3540 га орної. Провідними культурами є озима пшениця та цукрові буряки. Розвинуто м'ясо-молочне
тваринництво. Доярка Г. А. Гончарук нагороджена орденом Леніна.
У Кузьминцях є середня школа, бібліотека, клуб, медичний пункт. В селі працюють 60 комуністів та 142 комсомольці.
Кузьминці - одне з найстародавніших поселень Поділля. В 1545 році вони належали Брацлавському замку. В середині XVIII ст. село перейменовано на Златополь, однак через 40 років знову стало називатися Кузьминцями. Невдоволені реформою, проведеною на користь поміщика, селяни повстали в травні 1861 року. На придушення повстання було кинуто частини Мінського і Брянського піхотних та блисавет- градського гусарського полків. З квітня по листопад 1906 року відбиралися заворушення селян.
1922 року куркулі по-звірячому вбили одного з перших сільських комсомольців Тодосія Терещука. В селі споруджено йому пам'ятник. Уродженець Щурівців О. Г. Чорноморець удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
В с. Щурівцях народився В. П Дідичевко, професор біології.
Поблизу сіл Сокільців та Щурівців збереглися залишки поселень доби неоліту, крім того, біля Щурівців виявлені поселення трипільської культури та ранніх слов'ян.

Кузьминці