Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мізяківські Хутори

Мізяківські Хутори — село, центр сільської Ради, розкинулось на правому березі Південного Бугу, за 18 км від Вінниці. Насе­лений — 2944 чоловіка. Сільській Раді підпо­рядковані населені пункти Переорки, Тютюн­ники. Місцевий колгосп ім. Кірова має в користу­ванні 4566 га землі, у т. ч. 2812 га орної. Вироб­ничий напрям господарства — вирощування зер­нових і технічних культур, м'ясо-молочне тваринництво. У зв'язку з 50-річчям колгоспу ім. Кірова його нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР. За вирощування висо­кого врожаю пшениці (по 32 цнт з га) голові колгоспу П. С. Бойку і ланковим М. 3. Гончарук, М. М.
Задніпрянець, Є. І. Ромащук присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, 20 колгосп­ників нагороджено орденом Леніна. Працюють середня, восьмирічна, 2 початкові школи, будинок культури, 2 бібліотеки, музей революційної, бойової і трудової слави, дільнич­на лікарня, пологове відділення, 3 фельдшерсько-акушерські пункти, аптека. У 1921 році тут організували першу артіль. В селі з 1925 року існує партійна організа­ція, комуністів на обліку 76 чоловік. Перша ком­сомольська організація створена у 1923 році, комсомольців налічується 173 чоловіка. Німецько-фашистські окупанти зруйнували колгоспні будівлі, спа.тшли середню школу. Забрали в громадян понад 300 коней і 200 корів. На каторгу до Німеччини вигнали 119 юнаків та дівчат. У парку культури, на братській могилі біля пам'ятника воїнам, які загинули, визволяючи село від фашистів, палає вічний вогонь. Перша згадка про село зустрічається в документах XVII століття. Поблизу Переорок виявлено рештки поселення трипільської культури, городище та кілька курганів скіфського часу й залишки селища черняхівської культури. В урочищі Ленник знайдено скарб з 400 римських монет II—III століть.

Мізяківські Хутори