Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Селище

Селище - село, центр сільської Ради, лежить на берегах Південного Бугу, за 25 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Гнівань. Через село проходить шосе. Населення - 2642 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Урожайне.
У Селищі розміщується центральна садиба колгоспу «Росія». За колгоспом закріплено 2422 га землі, у т. ч. 1386 га орної. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби.
Працюють середня школа, консультаційний пункт Тиврівської заочної середньої школи, бібліотека, будинок культури, лікарня, аптека.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 56 комуністів і 34 комсомольці. Партійну організацію засновано 1927, комсомольську - 1924 року.
Історичні джерела вказують, що село існувало в 1779 році.
Для боротьби проти польських окупантів у 1920 році створено партизанський загін, який очолювали П. О. Король, П. І. Поліщук, Г. Буківський.
В роки німецько-фашистської окупації у селі була створена підпільна організація «За соціалістичну Батьківщину», до якої входили також мешканці сусідніх сіл. Керував підпільниками офіцер Червоної Армії П. М. Білокурський.
Влітку 1960 року у Селищі організовано міжнародний трудовий табір молоді. Тут побували представники СІЛА, Японії, Гани, Франції, Італії, Гвінеї, Угорщини, Румунії, Польщі, НДР та інших країн.
Поблизу Селища виявлено залишки поселення трипільської культури.

Селище