Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червона Гребля

Червона Гребля  (до 1921 року - Попова Гребля) - село, центр сільської Ради, віддалене на 12 км від районного центру і залізничної станції Чечельник. Населення - 1741 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Новоукраїнка.
На території села - колгосп ім. Кірова, який обробляє 4155 га землі, у т. ч. 2763 га орної. За 1967-68 pp. колгосп осушив і освоїв 250 га боліт. Господарство зерно-бурякового напрямку з розвинутим м'ясо-молочним тваринництвом. Має млин, олійню.
Є середня й початкова школи, 2 клуби з стаціонарними кіноустановками, лікарня, аптека, З дитячих ясел.
На обліку партійної організації 64 комуністи, комсомольської - 131 чоловік.
Виникло село в кінці XVIII ст. У 1795 році селяни побудували тут греблю через заболочену долину річки Савранки. Звідси й пішла назва села.
У 1888 році селяни судилися з князем Орловим за земельні угіддя, відібрані в общини на користь останнього. Суд підтримав князя. Селяни почали боротьбу, в якій взяло участь близько 400 чоловік. Масові виступи селян відбувалися і в роки першої російської революції 1905-1907 років.
На фронтах Великої Вітчизняної війни бився 671 житель села, 359 з них загинуло.

Червона Гребля