Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ометинці

Ометинці - село, центр сільської Ради, розташоване на схилах пагористої місцевості, за 31 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Ситківці. Населення - 1701 чоловік.
Колгосп ім. Яценка користується 3551 га землі, у т. ч. 2630 га орної. 64 га зайнято під садами.
Працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт.
Є партійна (заснована 1932 року) і комсо - мольська організації, які об'єднують 49 комуністів і 63 члени ВЛКСМ.
У квітні 1918 року селяни розібрали майно з фільварка місцевого поміщика. 20 серпня 1919 року загинув від рук бандитів активний борець за владу Рад, перший голова сільрев-
кому І. І. Касіяненко. 19 березня 1930 ]зоку куркулі вбили комуніста О. І. Яценка. Його іменем названо колгосп.
В селі народився і жив герой оборони Севастополя в 1854-1855 pp. матрос П. М. Кішка. На відзнаку 100-річчя Севастопольської оборони моряки Чорноморського флоту поставили на батьківщині героя пам'ятник, виконаний матросами - братами В. С. і П. С. Кийдуками.
Поблизу села та на його околицях виявлено залишки двох поселень трипільської культури, трьох поселень черняхівської культури та давньоруських городища і селища X-XI століть.

Ометинці