Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Носківці

Носківці - село, центр сільської Ради, лежить на правому березі річки Мурафи, притоки Дністра, за 18 км від районного центру і залізничної станції Жмеринка. Населення - 3350 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Демків, Повал.
У селі міститься колгосп ім. В. І. Леніна, який користується 4583 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі 3215 га. Господарство вирощує зернові й технічні культури. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У Носківцях є середня школа, 2 бібліотеки, стаціонарна кіноустановка, клуб, лікарня.
На різних ділянках колгоспного виробництва трудяться 64 комуністи і 87 комсомольців,
Перша письмова згадка про село датується 1431 роком.
У шкільному музеї зберігаються кам'яні знаряддя праці, які знайдено на території села. В 60-х роках XIX ст. мали місце селянські заворушення, які були придушені військовою силою. В дореволюційний чає у селі працював цукровий завод, робітники якого 1905 року застрайкували і добилися часткового задоволення своїх вимог.
Жителеві села І. І. Оленичу за виявлений героїзм при форсуванні Дніпра в 1943 році присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Визначною пам'яткою архітектури в Носківцях є палац, збудований у XVII ст. Тут в 1885- 1886 pp. жив російський поет С. Я. Надсон.

Носківці