Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нестерварка

Нестерварка - село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру - 1 км, до залізничної станції Журавлівка - 16 км. Населення - 2984 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Завалля, Капки, Кинашів, Липки, Мазурівка, Марусине, Хмельницьке.
В селі розміщено бригаду колгоспу «Україна», за нею закріплено 1749 га землі, в т. ч. 1154 га орної. Вона спеціалізується на відгодівлі свиней.
У селі є восьмирічна школа та спецшкола, клуб, бібліотека.
Партійна організація об'єднує 104 комуністи, комсомольська - 49 юнаків і дівчат.
1796 року під час літніх навчань з солдатами за наказом О. В. Суворова тут спорудили учбове укріплення «Пражка». 1882 року селяни зруйнували греблю біля млина, що належав орендареві.
В селі збудовано пам'ятник воїнам, полеглим у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників. Уродженець с. Мазурівки М. Д. Кучерявий повторив подвиг О. Матросова. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Нестерварка