Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жданівка

Жданівка (до 1946 року - Війтівці)- село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Населення - 2481 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дібрівка та Ольгине.
На території села розміщений радгосп і цукровий завод Жданівського цукрокомбінату. Радгосп користується 4419 га землі, у т. ч. 3382 га орної. Господарство - багатогалузеве.
Працюють середня школа, заводський клуб, 2 бібліотеки, дільнична лікарня, автоматична телефонна станція.
1923 року в селі виникли партійна і комсомольська організації. Нині в них налічується 116 комуністів і 225 комсомольців.
Перша письмова згадка про село належить до 1788 року. Туту 1858 році збудували цукровий завод. 7 червня 1905 року на заводі спалахнув страйк. Робітники вимагали скорочення робочого дня. Через 9 днів вимоги страйкарів були задоволені. У 1906 році на завод прибув металіст Путилівського заводу О. П. Жданов, висланий за участь у революційних подіях 1905 року. Згуртувавши навколо себе робітників, він вів революційну агітацію і незабаром став загальновизнаним вожаком трудящих села. Після смерті О. П. Жданова в 1922 році його ім'я було увічнено в назві заводу.

Жданівка