Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

Василівка - село, центр сільської Ради, лежить на річці Кальничці, притоці річки Собі, за 11 км від районного центру, за 27 км від залізничної станції Липовець. Населення - 733 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Кабатня.
Василівський колгосп ім. Першого травня обробляє 1809 га землі, у т. ч. 1185 га орної. Господарство - багатогалузеве.
Працюють восьмирічна школа, 2 бібліотеки, будинок культури, фельдшерсько-акушерський ііункт.
Є партійна (існує з 1928 року) і комсомольська (заснована 1926 року) організації, які об'єднують 20 комуністів і 45 членів В ЛКСМ.
Заснована Василівка у XVII стотітті.
У 90-х роках ХІХ ст. селяни неодноразово повставали проти гнобителів, били поміщицьких прислужників, самоправно випасали худобу на засіяних панських землях.
Навесні 1942 року жителі Василівки і навколишніх сіл створили партизанський загін «За Батьківщину», командиром якого був Г. О. Рибаченко. Пізніше сюди перебазувалися загони ім. Леніна та ім. Кірова, які об'єдналися й створили 2-у партизанську бригаду. Василівка була господарчою базою бригади. З вересня 1942 року тут діяла підпільно-розвідувальна група, яку очолював А. С. Сова.
20 грудня 1943 року під селом відбувся бій партизанів 2-ї партизанської бригади з німецько- фашистськими загарбниками. Ворог втратив понад 100 солдатів та офіцерів. На честь перемоги партизанів на місці бою споруджено обеліск.
Неподалік Василівки виявлено поселення трипільської культури.

Василівка