Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхівка

Верхівка - село, центр сільської Ради. Лежить по обидва береги річки Берладинки, за 8 км від районного центру і залізничної станції Тростянець-Подільський. Через село проходить шосе. Населення - 1827 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Верхівське та Козинці.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Іскра». За господарством закріплено 4022 га землі, в т. ч. 2782 га орної. Виробничий напрям - зерновий.
У Верхівці є середня школа, сі льськогосподар- ський технікум, два клуби, бібліотека, історико- краєзнавчий музей. У партійній організації 59 членів КПРС, у комсомольській - 441 член ВЛКСМ.
Село засноване в XV ст. Збереглися рештки валів колишньої фортеці. В XIX ст. Верхівка була значним торговельно-ремісяичим осередком, але з розвитком залізничного транспорту втратила своє значення. В травні 1861 року відбулося заворушення селян. 1891 року селяни виступили проти поміщика, що намагався захопити громадські землі.
З жовтня 1941 до січня 1942 року в селі діяла підпільна антифашистська група.
У Верхівці збереглася давня поміщицька садиба. Тепер тут міститься технікум, навчальний корпус якого охороняється як пам'ятка архітектури XIX ст. В заповідному парку ростуть рідкісні дерева - бархат амурський, берека, дуб червоний тощо.
В селі народився український радянський письменник К. К. Гриб.

Верхівка