Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Купчинці

Купчинці - село, центр сільської Ради, лежить на річці Купі, притоці Собі, за 24 км від районного центру, за 8 км від залізничної станції фронтівка. Населення - 1504 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Кантелина і Яструбинці.
За колгоспом ім. Горького закріплено 4017 га землі, у т. ч. 3037 га орної. Господарство - багатогалузеве. Завідуючу фермою І. С. Денисюк, доярку P. М. Левченко нагороджено орденом Леніна. Дояр Ф. П. Хоменко - Герой Соціалістичної Праці.
Працюють восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт. Видається колгоспна багатотиражна газета «До нових перемог».
Є партійна і комсомольська організації, які існують з 1930 року. Нині вони об'єднують 49 комуністів і 168 членів ВЛКСМ.
Назва села походить від назви річки Купи.
Під час визвольної війни 1648-1654 pp. біля села відбувся бій козаків з польською шляхтою.
1649 року татари спалили село, а людей забрали в полон.
Купчинецькі селяни допомагали повстанцям Боснії і Герцеговини, які в 1875-1876 pp. виступили проти турецького гніту. Вони зібрали кілька свит, полотно, близько 40 крб. грішми і відправили повстанцям.
На початку 1917 року в селі Яструбинцях селяни виступили проти поміщика.
У селі Кантелині 28 лютого 1943 року при виконанні бойового завдання загинув прославлений командир партизанського загону ім. Чапаєва І. І. Калашник (похований у Дашеві).

Купчинці