Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Уланів

Уланів - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Через село проходить шосе. Населення - 2700 чоловік. Сільраді підпорядковані села Воронівці, Пагурці, Тараски, Чепелі.
На території села є колгосп «Дружба», відділення «Сільгосптехніки», «Міжколгоспбуд», філія Держбанку, хлібозавод. За колгоспом закріплено 7626 га землі, у т. ч. 5632 га орної. Господарство
спеціалізується на відгодівлі свиней і великої рогатої худоби, а одна з бригад - на молочному тваринництві. 310 га зайнято під ставками. Починаючи з 1965 року, колгоспники одержують в середньому по 32-35 цнт зернових, по 430 цнт цукрових буряків з гектара. За трудові досягнення 6 буряківників нагороджено орденами і медалями. На честь 50-річчя Великого Жовтня колгосп відзначено пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС. Голову колгоспу В. Ф. Вільчинського удостоєно ордена Леніна.
В 1971 році колгосп нагороджено орденом «Знак Пошани».
Працюють в Уланові середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки, перукарня, фото- і телеательє, лікарня, стадіон. Виходить багатотиражна колгоспна газета «Маяк».
Є партійна і комсомольська організації. В ОНЕГ об' єднують 217 комуністів і 427 комсомольців. Партійна організація існує з 1921, комсомольська-з 1925 року.
Першою письмовою згадкою про Уланів є королівський привілей 1552 року про надання йому магдебурзького права. Збудована в Уланові в другій половині XVI ст. фортеця була одним з опорних пунктів шляхетської Польщі. Влітку 1648 року фортецю здобули козацькі загони на чолі з Максимом Кривоносом. У 1734, 1750 і 1768 pp. поблизу Уланова діяли гайдамацькі загони.
Під час революції 1905-1907 pp. в Уланові і навколишніх селах відбулися селянські виступи.
На фронтах Великої Вітчизняної війни відзначився уродженець Уланова С. Н. Сиротюк. За мужність в боях за Будапешт йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Поблизу, Уланова збереглося городище скіфських часів.

Уланів