Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кіблич

Кіблич - село, центр сільської Ради. Лежить по обидва береги річки Кубличу, за 20 км від районного центру, за 14 км від залізничної станції Кублич. Через село проходить автомагістраль. Населення - 1681 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Мелешків та Огіївка.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна, є 4346 га землі, в т. ч. 3342 га орної. Колгосп постачає іншим господарствам сортове насіння зернових культур. Зоотехнік І. Д. Бабій та бригадир тракторної бригади
I. М. Грабовий нагороджені орденом Леніна.
Працюють середня школа, будинок культури,
бібліотека; дільнична лікарня. Видається колгоспна багатотиражна газета «За комуністичну працю». Комуністів у Кібличі- 67, комсомольців - 166.
Село виникло в XVII ст. як фортеця, споруджена для захисту від нападів турків і татар. Під час німецько-фашистської окупації у селі діяла підпільна організація, очолювана агрономом П. А. Біликом. Підпільники постачали партизанський загін ім. Леніна одягом, продуктами, влаштовували явки, розповсюджували по селах антифашистські листівки. Гестапівцям вдалося заарештувати членів організації й розстріляти їх. В березні 1943 року в Кібличі загинув смертю хоробрих секретар міжрайонного підпільного комітету КП(б)У А. К. Микитенко.
Уродженцеві Кіблича А. П. Касяну посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В Кібличі знайдено скарб з арабських дирхемів, золотоординських монет та празьких грошів. Біля с. Мелешкова збереглися залишки великого поселення черняхівської культури.

Кіблич