Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стодульці

Стодульці - село, центр сільської Ради, знаходиться за 27 км від районного центру та за 7 км від залізничної станції Сербінівці. Населення - 1415 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Мельники і Рожепи.
В селі розташований колгосп «Перше травня», а також відділок Чернятиеського радгоспу-технікуму (навчально-практичного напряму) і Державна сортодільниця по впровадженню виведених сортів зернових культур. За колгоспом закріплено 3019 га землі, в т. ч. орної 1728 га. Тут вирощують зернові й технічні культури. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. З допоміжних галузей розвинуте садівництво. Ланкову А. В. Овчарук та пташницю І. А. Стоколос нагороджено орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, дитячі ясла, медичний пункт.
Партійна організація налічує 36 комуністів. У селі є 44 комсомольці.
Вперше Стодульці згадуються в письмових джерелах XVII ст. У 40-х роках XIX ст. в селі Рожепах відбулося селянське заворушення. В жовтні 1917 року його жителі захопили поміщицький маєток.

Стодульці