Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дружелюбівка

Дружелюбівка (до 1964 року - Курава) - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру і за 3 км від залізничної станції Гулівці. Населення - 1435 чоловік.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. XXII з'їзду КПРС. Господарство має 1846 га землі, у т. ч. 1429 орної. Напрям його - вирощування зернових і технічних культур та тваринництво. 6 тут майстерні ремонту
сільгосптехніки та деревообробна. Колгосп досяг сталих високих врожаїв. У середньому збирають зернових по 30,3 цнт з га, цукрових буряків-380 цнт з га, на 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 73,4 цнт м'яса та по 517,2 цнт молока. За досягнуті успіхи в колгоспному виробництві нагороджені орденом Леніна колишній голова колгоспу Л. О. Корнет (очолював колгосп з 1930 по 1960 рік), голова колгоспу В. О. Боровик та чабан М. В. Гуменюк, бригадир М. І. Мушенко удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
Є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, пологовий будинок, дитячі ясла.
В селі 34 комуністи, комсомольців - 37, спілку молоді організовано у 1932 році.
Село засноване в другій половиніХУІ століття.
У травні 1861 року в Кураві спалахнуло селянське заворушення. Навесні 1905 року селяни застрайкували, вимагаючи підвищення плати.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Колгосп засновано в 1930 році. З 1939 року він постійно був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки і нагороджувався дипломами за високі врожаї зернових культур та цукрових буряків.
В роки Великої Вітчизняної війни у Кураві й Куравському відділку радгоспу діяла підпільна група, створена П. І. Лукашевичем та М. І. Сидоренком. Після невдалої спроби захопити підпільників фашисти спалили хату Муржинського, а його матір і дружину Лукашевича замордували в гестапо.

Дружелюбівка