Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванів

Іванів (до 1946 року - Янів) - село, центр сільської Ради, віддалене від районного центру на 16 км, лежить на лівому березі Південного Бугу. Через село проходить залізнична колія. Населення - 5781 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Слобідка.
В Іванові - центральна садиба колгоспу ім. Свердлова. Господарство обробляє 3669 га землі, у т. ч. 2220 орної. Тут вирощують зернові, цукрові буряки, розводять м'ясо-молочну худобу. Є млин, майстерні обробки дерева, металу та ремонту сільськогосподарської техніки. На території села є щебневий завод, гранітний кар'єр, цех районного побутового комбінату, відділення «Сільгосптехніки», лісництво.
Працюють середня, 2 восьмирічні школи, спецшкола-інтернат, 5 бібліотек, 2 клуби, 2 кіно-стаціонари, аптека, 2 лікарні.
У всіх галузях господарства села працює 153 комуніста. Організацію засновано 1922 року. Комсомольців - близько 350, організація існує з 1924 року.
Перша письмова згадка про село датується 1703 роком. З 1812 по 1820 рік у поміщицькому замку містилася друкарня. В 1905 році у Янові мали місце селянські заворушення.
Під час фашистської окупації у селі і на станції Холоневська діяла підпільна група, очолювана В. Муржинським.
635 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 500 з них нагороджені орденами й медалями Союзу PCP. П. Г. Свинарю за героїзм при форсуванні Дніпра присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В Іванові народився польський поет Стефан Вітвицький, заслужений лікар УРСР Ю. І. Островський, український письменник О. Ф. Чорногуз.
Поблизу села в урочищі Острів знайдено ран- ньослов'янські поселення черняхівської культури та давньоруських часів.

Іванів