Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Степанівка

Степанівка - село, центр сільської Ради, розташоване на відстані ЗО км від Вінниці і за 4 км від залізничної станції Вороновиця. Населення- 1669 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Кордишівка, Побережне, Чагарі і Чайка.
За місцевим колгоспом «Мир» закріплено 2822 га землі, у т. ч. 2193 га орної. Напрям його - вирощування зернових, цукрових буряків та розвиток тваринництва. З 1970 року в селі почала працювати птахофабрика.
Ланкова М. К. Волошина за високі виробничі показники удостоєна ордена Леніна.
Є середня школа, палац культури, медпункт, дві бібліотеки, дитячі ясла, будинок механізатора й тваринника.
Партійну і комсомольську організацію засновано у 1923 році. Комуністів на обліку - 37, комсомольців - 140 чоловік.
Перша письмова згадка про село датується XVIII століттям.
В роки Великої Вітчизняної війни 379 жителів села билися на фронтах. За бойові подвиги 130 чоловік відзначені нагородами. Уродженець Степанівки старший лейтенант П. А. Колісник (1918-1944) зробив 199 бойових вильотів, потопив у Балтійському морі 7 фашистських військових кораблів, за що йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Вихідцем із села є науковий працівник Ленінградського інституту землеробства П. Я. Гульчак, удостоєний звання лауреата Державної премії. З села Кордишівки вийшов письменник І. Ф. Стаднюк.

Степанівка