Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ярмолинці

Ярмолинці - село, центр сільської Ради. Розташовані за 10 км від районного центру і залізничної станції Гайсин. Населення 1388 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Басаличівка й Ократове.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Леніна. Земельні угіддя становлять 2807 ras в т. ч, 2088 га орної землі. Господарство вирощує зернові й технічні культури, має розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
Працюють 8-річна школа, клуб, бібліотека; дільнична лікарня. Комуністів у селі - 31, комсомольців- 35.
Село - одне з найстародавніших на Поділлі, у 1545 році воно належало Брацлавському замку. В роки першої російської буржуазно-демократичної революції у селі діяв підпільний революційний гурток, організаторами його були В. О. Підвашецький і Ф. І. Слюсаренко. Члени гуртка розповсюджували революційні листівки. Пізніше Ф. І. Слюсаренко працював на Ленських золотих копальнях, був активним учасником страйку в квітні 1912 року. Після Лютневої революції організував загони Червоної гвардії в Мінську. Брав участь у жовтневих подіях. Після революції працював у ВЧК, пізніше - на керівній роботі в Наркоматі шляхів СРСР.
Поблизу Ярмолинців виявлено залишки поселення трипільської культури, а біля с. Басаличівки - двох поселень черняхівської культури.

Ярмолинці