Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стіна

Стіна - село, центр сільської Ради, розкинулось вздовж річки Русави, віддалене на 17 км від районного центру і на 41 км від залізничної станції Вапнярка. Населення - 2000 чоловік.
На території села - центральна садиба колгоспу «Жовтень». За господарством закріплено 3581 га землі, у т. ч. 2463 га орної землі. Колгоспники вирощують зернові й технічні культури. Ланкова К. В. Юрій за одержання
високих урожаїв цукрових буряків нагороджена орденом Леніна. Поблизу села є кар'єр пиляних матеріалів.
Працюють середня школа, бібліотека, будинок культури, лікарня, дитячі ясла.
Партійну організацію створено 1946 року, комуністів на обліку - 32. Комсомольська існує з 1924 року, на обліку 112 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село належить до середини XVI ст. Його назва походить від високих круч, які ніби стіною оточують село. У роки визвольної війни українського народу 1648-1654 pp. жителі Стіни разом з козаками перетворили село в укріплений пункт і довго обороняли його від шляхти. В кінці XVII ст. село спустошила польська шляхта. Навесні 1898 року місцеві жителі виступили проти поміщика. На придушення селян прибуло 2 батальйони солдатів. У 1905-1907 pp. тут пройшла нова хвиля заворушень.
Під час іноземної інтервенції та громадянської війни трудящі села громили петлюрівців, багато селян вступало до партизанського загону Ф. Криворучка та до дивізії Г. І. Котовського.
Уродженець села полковник Г. Д. Кельбас за успішне форсування Одера удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
В селі встановлено пам'ятник односельцям, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.
На околицях села виявлено рештки 4-х поселень трипільської культури та скарб срібних римських монет II століття.

Стіна