Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дмитрашківка

Дмитрашківка - село, центр сільської Ради, міститься за 12 км від районного центру і за 20 км від залізничної станції Попелюхи Через село протікає невеличка річка Кам'янка - притока Дністра. Населення - 2500 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Миколаївка.
В селі розташовані колгосп ім. Калініна і радгосп ім. ДПУ. Колгосп ім. Калініна - багатогалузеве господарство, обробляє 3872 га землі, у т. ч. орної 2878 га. Радгосп ім. ДПУ - спеціалізоване господарство, тут вирощують фрукти. Має 887 га землі, з них 202 га орної та 477 га різносортових фруктово-ягідних насаджень. Доярка колгоспу ім. Калініна Т. О. Олійник нагороджена орденом Леніна.
У селі є середня школа, сільська і профспілкова бібліотеки, 3 дитячі садки, будинок культури, стадіон. Комуністів на обліку - 68, комсомольців - 125 чоловік.
У 1905-1906 роках жителі Дмитрашківки кілька разів виступали проти поміщика та місцевих властей.
На початку 20-х років у селі створюється сільськогосподарська артіль «Трудолюбие», в 1922 році - ТСОЗ, а в 1927 році - радгосп ім. ДПУ та артіль «Червона зірка».
В 1967 році у центрі села відкрито пам'ятник односельцям, які полягли в боях з фашизмом.
У селі народився й провів юнацькі роки народний артист УРСР, колишній художній керівник і диригент хорової капели «Думка», професор київської консерваторії П. І. Муравський.

Дмитрашківка