Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Антонівка

Антонівка - село, центр сільської Ради, лежить за 8 км від районного центру і за ЗО км від залізничної станції Вапнярка. З Томашполем має автобусне сполучення. Населення - 2493 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Вила.
На території села розташована центральна садиба колгоспу ім. Димитрова. Господарство використовує 3696 га землі, у т. ч. 2818 га орної. Тут вирощують зернові і технічні культури, розводять м'ясо-молочну худобу. Ланкова колгоспу ім. Карла Маркса з села Вила Г. С. Продан була делегатом XXIV з'їзду КПРС. Бригадир В. А. Халабуда нагороджений орденом Леніна.
Працюють середня школа, будинок культури,
2 бібліотеки, 3 дитячих ясел, радіовузол.
Партійна організація існує з 1925 року на обліку 49 комуністів. Комсомольська - виникла у 1923 році, членів спілки - 167 чоловік.
Перша документальна згадка про село належить до другої половини XVIII століття.
Після реформи 1861 року місцеві селяни почали захоплювати поміщицькі землі. В роки першої російської революції 1905-1907 pp. тут відбулося кілька страйків селян.
Односельчанам-воїнам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни, споруджено пам'ятник.

Антонівка