Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Махаринці

Махаринці (до 1955 року - Волоські Махаринці) - село, центр сільської Ради. Розташовані за 7 км від районного центру, за 2 км від залізничної станції Махаринці. Населення - 2848 чоловік.
Місцевий колгосп ім. Леніна обробляє 2621 га землі, в т. ч. 1854 га орної. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Розвинуті й допоміжні галузі - садівництво, бджільництво, рибництво. Очолює
колгосп Герой Соціалістичної Праці Й. В. Гурик. У Махаринцях є цукровий завод потужністю 1750 цнт цукру на добу та цегельний завод потужністю 1,5 млн. штук цегли на рік.
Тут є 8-річна школа, клуб, бібліотека; дільнична лікарня. Серед трудящих Махаринців - 83 члени КПРС га 88 членів ВЛКСМ.
Село згадується в історичних джерелах XVII століття. В 1905 році селяни Махаринців страйкували, вимагаючи підвищення оплати сільськогосподарьких робіт.
Під час німецько-фашистської окупації у Махаринцях діяла підпільна група «Радянські патріоти», яку очолював А. К. Майбродський. У червні 1943 року підпільники влилися в партизанський загін.

Махаринці