Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Попелюхи

Попелюхи - село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км від районного центру та за 8 км від залізничної станції Немерче. Біля села протікає річка Лядова, ліва притока Дністра. Населення - 822 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Біляни.
У Попелюхах міститься центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». За господарством закріплено 2331 га землі, в т. ч. 1742 га орної.
Доярці М. С. Касько присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
В селі є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека.
Партійна організація почала працювати 1928 року. Тепер тут 33 комуністи і 55 комсомольців.
Під впливом революційних подій 1905 року в селі відбувся виступ селян. У гострій класовій боротьбі проходила в Попелюхах колективізація. 1930 року місцеві куркулі по-звірячому вбили секретаря комсомольської організації В. А. Нетребчука. Нині одну з центральних вулиць названо його ім'ям.
1944 року в селі базувався партизанський загін під керівництвом С. В. Фролова.
Уродженець села Д. А. Дудко - лауреат Державної і Ленінської премій.
Поблизу села Білян збереглися залишки поселення доби пізньої бронзи, а біля Попелюх - невелике слов'янське городище X-XI століть.

Попелюхи