Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Петримани

Петримани- село, центр сільської Ради, лежить на обох берегах річки Батога, за 9 км від районного центру та за 35 км від залізничної станції Котюжани. Населення - 493 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Дерешова, Житники, Золотогірка, Свидова.
У Петриманах міститься центральна садиба радгоспу ім. Свердлова. В користуванні господарства 3916 га землі, в т. ч. 2473 га орної. Радгосп спеціалізується на садівництві. Поблизу є джерело мінеральної води. Вона надходить до Мурованокуриловецького заводу розливу мінеральної водй.
У селі працюють початкова школа, клуб і бібліотека.
Партійна організація в селі існує з 1948 року. У Петриманах працюють 13 комуністів і 12 комсомольців.
Село виникло в другій половині XVIII ст. Під час визвольної війни українського народу під керівництвом Богдана Хмельницького в районі села стався бій з польсько-шляхетським військом. 1891 року в селі відбувся виступ селян, які були незадоволені наслідками реформи 1861 року.
Жителі Петриман пишаються своїм земляком, полковником у відставці - Героєм Радянського Союзу Ф. І. Горенчуком.
Біля Дерешової виявлено залишки великого поселення трипільської культури та городище ранньоскіфських часів.

Петримани