Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Соколівка

Соколівка - село, центр сільської Ради, лежить за 20 км від районного центру та залізничної станції Крижопіль. Населення - 3713 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Левків.
У селі є цукровіий завод, а також колгосп ім. Леніна, що користується 4268 га землі, в т. ч. орної 3190. Голову колгоспу II. І. Бондаренка, доярку М. Т. Красножон, бригадира рільничої бригади І. А. Тимчика, ланкову
М. А. Денисюк нагороджено орденом Леніна. Цієї ж нагороди удостоєно робітника цукрового заводу Д. Є. Тихохода.
Діти жителів Соколівки здобувають знання в середній і восьмирічній школах. До послуг трудівників будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня.
У селі є 156 комуністів і 273 комсомольці.
Письмові джерела містять відомості про існування Соколівки у XVIII ст. 1861 року селяни виступили проти кабальних умов реформи. 4 травня 1907 року відбувся виступ соколівських селян. У 1917 році застрайкували робітники цукрового заводу, спорудженого 1874 року, вимагаючи підвищення оплати праці та скорочення робочого дня. їх вимогу адміністрація змушена була задовольнити.
Соколівка - батьківщина українського радянського письменника А. П. М'ястківського.
В центрі села споруджено пам'ятник воїнам, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.

Соколівка