Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жданове

Жданове (утворене 1949 року на базі сіл Мурафи» Старої Мурафи, Травни) - село, центр сільської Ради, розташоване на обох берегах річки Мурафи, за 12 км від районного центру і за 18 км від залізничної станції Ярошенка. Населення - 2571 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Довжок.
На території села - центральна садиба колгоспу ім. Жданова. Колгосп обробляє 2811 га землі, з них 2072 га орної. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур та розведенні м'ясо-молочної худоби. В селі працює плодоконсервний завод, відділення «Сільгосптехніки», водяний млин, на річці Мурафі споруджено гідроелектростанцію.
Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, лікарня, аптека.
Працює в селі 57 комуністів і 272 комсомольці.
Перша згадка про село Мурафу належить до 1432 року.
У лютому 1651 року в Мурафі розміщувалися загони Богдана Хмельницького. В ході визвольної війни 1648-1654 pp. поляки зруйнували село за участь населення у повстанні.
Нова хвиля селянських заворушень сталася тут улітку 1735 року.
Перші сільськогосподарські колективи «Труд», «Хлібороб» виникли на початку 1923 року.
717 жителів села воювали проти фашистів на фронтах, з них 326 полягли смертю хоробрих. На честь загиблих в селі споруджено пам'ятник.
На території села є архітектурна пам'ятка - костьол, побудований на початку XVII століття.

Жданове