Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мовчани

Мовчани - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру. Населення - 949 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Гута-Мовчанська, Лука-Мовчанська.
Місцевий колгосп ім. Леніна користується 4628 га землі, в т. ч. орної 3247 га. Основний напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур. Розвинуто м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт.
Партійну організацію було створено 1922 року. Зараз у селі працюють 22 комуністи і 50 комсомольців.
Засноване село у XVII столітті.
Уродженець села Луки-Мовчанської військовий фельдшер В. П. Карпенчук першого дня Великої Вітчизняної війни у прикордонному місті Сокалі ціною власного життя врятував від загибелі жінок з дітьми і товаришів: він запалив на собі облитий бензином одяг і кинувся під фашистський танк. За цей подвиг народ назвав його українським Данко. Уродженці села: П. П. Байда - професор Ставропольського педінституту, С. Н. Івасишин - заступник міністра сільського господарства Киргизької РСР.

Мовчани