Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жабокрич

Жабокрич - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від райцентру та залізничної станції Крижопіль. Через село проходить автодорога Крижопіль-Бершадь. Населення - 3383 чоловіка.
Місцевий колгосп «Шляхом Леніна» користується 5010 га земельних угідь, в т. ч. орної землі 3723 га. Це велике господарство. Воно спеціалізується на розвитку птахівництва. Завідуючий фермою Ф. О. Кошовий
нагороджений орденом Леніна.
В селі є середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки, дільнична лікарня. Видається колгоспна багатотиражна газета «Шляхом Леніна».
Тут працює 61 комуніст. їм допомагають 185 комсомольців.
У письмових джерелах є відомості про існування села в XVIІ ст. 1861 року відбулося заворушення селян проти кріпосницьких порядків. Каральна експедиція жорстоко розправилась з непокірними, але селяни продовжували чинити опір. У 1905-1907 pp. селяни Жабокрича відмовились працювати на цукрових плантаціях, рубали панський ліс, підпалювали скирти, загрожували адміністрації. Загін стражників і військових силою зброї примусив селян працювати на поміщика.
Уродженкою села є знатна ланкова-буряківник, двічі Герой Соціалістичної Праці Т. П. Марцин.
У центрі села споруджено пам'ятник воїнам, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Жабокрич