Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Браїлів

Браїлів - село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру 8 км, до залізничної станції Браїлів - 3 км. Через село протікає річка Рів. Населення Браїлова становить 7475 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Браїлів, Володимирівка, Сьомаки.
У селі розташований радгосп цукрокомбінату. Господарство багатогалузеве. Основний напрямок - цукрове насінництво. За радгоспом закріплено 8132 га землі, в т. ч. орної 5897 га. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напрямку. У Б раї лов і також працюють цукровий, соко-морсовий, комбікормовий заводи, швейна фабрика.
За високі показники у виробництві й заготівлі зерна, цукрових буряків, м'яса, молока та інших продуктів сільськогосподарського виробництва орденом Леніна нагороджено О. Т. Чумака, М. М. Бахера, Д. А. Пастухова та К. Ф. Ткач. У Браїлові трудиться Герой Радянського Союзу Г. В. Яровий.
Тут працюють 2 середні і одна початкова школи, професійно-технічне училище, бібліотека, будинок культури, кінотеатр, клуб, 3 дитячі садки, амбулаторія, лікарня, ветеринарна амбулаторія.
Партійна організація налічує 275 членів, комсомольська - 668.
Село засноване в XV ст. Тут зберігається архітектурний пам'ятник - монастир XVIII ст. У період 1878-1880 років до Браїлова неодноразово приїздив П. І. Чайковський. Композитор написав тут кілька своїх творів, зокрема п'єси для скрипки з фортепіано «Роздум», «Мелодія». На будинку, де він проживав, встановлено меморіальну дошку. Під час першої російської буржуазно-демократичної революції на поміщицьких цукрових плантаціях страйкували робітники, вимагаючи підвищення заробітної плати та поліпшення умов життя.
Навесні 1922 року у Браїлові створили радгосп. В серпні 1942 року комуніст В. Ф. Слюсаренко організував у селі підпільні групи, які об'єдналися в середині 1943 року в партизанський загін ім. Устима Кармалюка, що увійшов до партизанського з'єднання ім. Леніна. Трудящі села свято бережуть пам'ять про своїх визволителів. У центрі села в братській могилі поховано 249 воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. На їх честь споруджено пам'ятник.

Браїлів