Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Осіївка

Осіївка - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах невеличкої річки Оси. Віддаль до районного центру 23 км, до залізничної станції Устя - 6 км. Населення - 2406 чоловік. Сільській Раді підпорядковані селища Жданове та Партизанське, село Мала Киріївка.
В Осіївці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Жданова та відділення радгоспу Бершадського цукрокомбінату. У колгоспі 4789 га землі, в т . ч. орної 3619 га. Він спеціалізується на зернових культурах та
цукрових буряках, розвиває мясо-молочне тваринництво. Є три ставки. З допоміжних підприємств - млин, пилорама. Відділок радгоспу вирощує насіння цукрових буряків.
У селі є середня й початкова школи, 3 бібліотеки, 2 клуби, стаціонарна кіноустановка та кінопересувка. Працюють фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, три дитячі садки. Виходить багатотиражна газета «Вперед до комунізму».
На різних ділянках колгоспного виробництва трудяться 71 комуніст та 57 комсомольців.
Село Осіївку засновано у XVI столітті.
В період фашистської окупації у селі діяла підпільна партійна організація на чолі з посланцем Бершадського райкому партії О. Р. Пилипчуком. Були також підпільні групи К. С. Бойчука, Д. Постоловського. В селищі Партизанському базувався загін С. О. Печеного. 18- 19 грудня 1943 року народні месники розбили військову частину окупантів. Під час бою було знищено близько 140 ворожих солдатів та офіцерів. У цьому бою смертю хоробрих загинув командир загону.
В Осіївці народилися: С. Ф. Манзій - доктор біологічних наук; О. Ю. Романченко - лауреат Ленінської премії, який у роки Великої Вітчизняної війни був розвідником і радистом партизанського загону С. Печеного. Уродженцем села Малої Киріївки є Герой Радянського Союзу Г. Л. Івашко.

Осіївка