Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гущинці

Гущинці - село, центр сільської Ради, розкинулося по обох берегах Південного Бугу, за 12 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Холоневська. Населення - 3073 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Кам'яногірка.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева. За колгоспом закріплено 2333 га землі, у т. ч. 1167 га орної. Господарство вирощує зернові й технічні культури, розвиває м'ясо-молочне тваринництво. З підприємств працюють цегельний завод Вінницького об'єднання «Керамік» потужністю 2,5 млн. штук цегли та 1,5 млн. штук черепиці за рік, державний млин.
У Гущинцях відкриті загальна й вечірня восьмирічні школи, профтехучилище механізації сільського господарства, консультаційний пункт заочної середньої школи, 2 клуби, кіностаціонар, дільнична лікарня, аптека, радіовузол, 3 бібліотеки.
Партійну організацію в селі засновано 1924 року, на обліку комуністів 57, комсомольська - виникла у 1927 році, об'єднує понад 400 чоловік.
Перша письмова згадка про село датується 1735 роком.
В 1891 році в Гущинцях стався виступ селян проти поміщика.
За зв'язок з партизанами фашисти розстріляли 14 жителів села. На фронтах Великої Вітчизня
ної війни билися проти окупантів понад 200 чоловік.
Поблизу Гущинців в урочищах Городиському та Білому Камені виявлено ранньослов'янські поселення черняхівської культури.

Гущинці