Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жерденівка

Жерденівка - село, центр сільської Ради. Розташована за 10 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Зятківці. Населення- 1658 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Розівка й Тимар.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Жданова. Господарство обробляє 3154 га землі» в т. ч. 2174 га орної. Основний виробничий напрям - рільництво. Розвинуто й м'ясо-молочне тваринництво.
Працюють 8-річна школа, будинок культури, бібліотека; медичний пункт. Комуністів у селі ЗО, комсомольців 94.
Історичні джерела вказують на те, що в 1545 році Жерденівка належала до Брацлавсько- го замку. В період революції 1905-1907 pp. жителі села очолювані матросом Е. А. Бойчен- ком, виступили проти місцевого поміщика.
Під час Великої Вітчизняної війни в навколишніх лісах діяв партизанський загін, якому допомагали місцеві жителі. В с. Тимарі активно виступала підпільна група опору фашистам, нею керував В. П. Шутилов.
Уродженець Жерденівки І. М. Педанюк (1917-1965) очолював Державний комітет по пресі при Раді Міністрів УРСР, А. О. Куцак під час Великої Вітчизняної війни був партизанським командиром, а після її закінчення - міністром деревообробної промисловості БРСР.
Неподалік с. Тимара виявлено велике поселення черняхівської культури.

Жерденівка