Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вернигородок

Вернигородок - село, центр сільської Ради. Лежить на річці Гуйві (притока Тетерева), за 9 км від районного центру і залізничної станції Козятин. Населення - 1230 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Велике і Верболози.
В селі розміщено центральну садибу колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС. За колгоспом закріплено 4171 га землі, в т. ч. 3353 га орної. Основні культури - озима пшениця і цукрові буряки. Розвинуто м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі - городництво й садівництво.
Працюють 8-річна школа, будинок культури, бібліотека; медичний пункт. Видається колгоспна багатотиражна газета «Прапор перемоги». Комуністів у селі - 63, комсомольців - 100.
Вернигородок вперше згадується в документах 1864 року. В травні 1905 року сільськогосподарські робітники на чолі з Ю. Потьомкою оголосили страйк, вимагаючи підвищення плати.
Троє мешканців села - залізничники Т. Ф. Верезуб, М. П. Сизонюк, Г. П. Сизонюк - нагороджені орденом Леніна.

Вернигородок