Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Джугастра

Джугастра - село, центр сільської Ради, лежить на берегах річки Марківки, за 25 км від райцентру та залізничної станції Крижопіль. Населення - 1626 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Суха Долина.
У Джугастрі міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна. За господарством закріплено 3554 га землі, в т. ч. орної 2848 га. Колгосп вирощує зернові культури, цукрові буряки, овочі. На території села - кар'єр для видобутку бутового каменю, міжколгоспний асфальто-бетонний завод.
У селі є восьмирічна й початкова школи, будинок культури, клуб, бібліотека.
Партійну організацію створено 1921 року. Зараз у селі працюють 26 комуністів, 66 комсомольців.
Джугастра відома з XVIII ст. 1849 року селяник ріпаки відмовилися відробляти панщину. Заворушення було жорстоко придушене. Джугастрянські селяни виступали проти антинародного характеру реформи 1861 року. В 1917 році вони захопили поміщицьку землю та інвентар і розподілили між собою.
У 1923 році в селі було створено ТСОЗ «Червоний світ». В боротьбі з фашистськими загарбниками на фронтах Великої Вітчизняної війни брало участь 520 жителів села.

Джугастра