Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Митник

Великий Митник - село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Населення - 1636 чоловік. Сільраді підпорядковані села Будків, Кушелівка, Малий Митник, Філіопіль.
Тут розміщена центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна. Колгосп користується 5224 га землі, у т. ч. 3637 га орної, є районним дослідним насінницьким господарством. Будується птахоферма на 50 тис. курей-несучок.
Голова колгоспу В. Н. Гнатюк, бригадир комплексної бригади P. Н. Літинський, вчитель П. Ю. Грицик нагороджені орденом Леніна. В 1971 році цієї нагороди удостоєно свинарку колгоспу Г. С. Голембієвську.
Працюють середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, медпункт, пологовий будинок, профілакторій, зуболікарський кабінет.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 77 комуністів і 202 члени ВЛКСМ.
Село відоме з XVI ст. Спочатку воно називалося Пилипами.
1905 року у Великому Митнику відбулися селянські страйки, для придушення яких викликали солдатів.
В роки Великої Вітчизняної війни 257 жителів села взяли участь у боротьбі з німецько- фашистськими загарбниками, 92 з них полягли смертю хоробрих.

Великий Митник