Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Любомирка

Любомирка - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру і залізничної станції Чечельник. Населення - 2 тис. чоловік.
На території села є центральна садиба колгоспу ім. Карла Маркса. Колгосп існує з 1922 року. Господарство використовує 3260 га землі, у т. ч. 2408 га орної. Головний напрямок - зерно-буряковий з розвинутим м'ясо-
молочним тваринництвом. За 1968 рік колгосп зібрав урожай зернових культур по 30,2 цнт, цукрових буряків по 306 цнт з гектара.
Є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт.
Комуністів у селі працює 44, комсомольців - 65 чоловік.
Перші відомості про село зустрічаються у письмових джерелах 1747 року. Під час першої російської революції 1905-1907 pp. тут відбулося кілька селянських заворушень.
З лютого 1942 по березень 1944 року в селі діяла підпільна антифашистська організація.
У центрі села споруджено пам'ятник односельцям - воїнам Великої Вітчизняної війни, що полягли, захищаючи Батьківщину.
Тут народився й провів дитинство капітан М. Т. Рябошапка, якому за подвиг під час форсування Дніпра присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Любомирка