Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхівка

Верхівка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Лядові, за 25 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Копай. Через село проходить шосе. Населення - 935 чоловік. Сільраді підпорядковане село Примощаниця.
У Верхівці розташований колгосп «Зоря комунізму», за яким закріплено 3775 га землі, у т. ч. 2775 га орної, а також відділення Барського рибгоспу. 1971 року в селі став до ладу комбікормовий цех, де виробляють за зміну до 3 тонн борошна білкових кормів.
В селі є середня школа, клуб, 2 бібліотеки, дільнична лікарня. Виходить колгоспна багатотиражна газета «Вперед до комунізму».
33 комуністи і 87 комсомольців трудяться на вирішальних ділянках господарства і культури. Комсомольська організація існує тут з 1927 року.
Село засноване у XVII ст. В 1826-1827 pp. в селі шив видатний польський поет-демократ Юліуш Словацький. У 1845 році селяни-кріпаки відмовились коритися поміщикові, для їх утихомирення ввели військову команду. В липні 1905 року спалахнув страйк. Організатором його була батрачка Ф. С. Криворучко.
Під час Великої Вітчизняної війни діяла підпільна група, яку очолював М. І. Гринюк. Після розстрілу патріота нею керував П. М. Кривда. Воїнам-односельцям, які загинули під час війни, в селі встановлено пам'ятник.

Верхівка