Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бондурі

Бондурі - село, центр сільської Ради. Розташовані на річці Червоній (притока Собі), за 12 км від районного центру і залізничної станції Гайсин. Населення- 1135 чоловік. Сільраді підпорядковане село Шура-Бондурівська.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Петровського. Земельні угіддя його становлять 2288 га, в т. ч. понад 1550 га орної землі. Виробничий напрям - вирощування зернових і технічних культур, м'ясо-
молочне тваринництво. На честь 50-річчя Великого Жовтня колгосп нагороджено перехідним Червоним прапором Міністерства сільського господарства УРСР.
У Бондурах е середня школа, клуб, бібліотека. Видається колгоспна багатотиражна газета «Шляхом Ілліча». Комуністів у селі - 31, членів ВЛКСМ - 41 чоловік.
Бондурі засновані в XVII ст. Ймовірно, що назва походить від «бондарів», адже тут було розвинене бондарське ремесло. 1905 року в селі відбувся страйк сільськогосподарських робітників.
Під час Великої Вітчизняної війни, коли Червона Армія визволяла м. Проскурів, відзначився уродженець с. Шури-Бондурівської Г. С. Чесак. Йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Бондурі